Гредите спряха победната серия на ПСЖ (видео)

Победната серия на Пари Сен Жермен в Лига 1 най-накрая бе спряна. Това се случи тази вечер в гостуването на парижани на Анже в среща от междинния 16-ти кръг. Преди това шампионите бяха в поредица от 9 поредни победи, но днешната среща завърши без победител - 0:0. Късметът също не бе на страната на гостите в този мач, като те удариха две греди.

Още в 6-ата минута Единсон Кавани можеше да открие резултата, но ударът му с глава се отби от гредата. След това същото се случи и след изстрел на Анхел ди Мария от дистанция в 34-ата минута. Четири минути по-късно Кевин Трап бе поставен под напрежение от едно коварно центриране, което се насочи към вратата му, но той все пак успя да избие.

През втората част ПСЖ продължаваше да търси гола, но и вратарят на домакините Людовик Бютел направи силен мач и спаси няколко удара към вратата си, а в 80-ата минута Максуел направи непростим пропуск от добра позиция.

В крайна сметка Анже измъкна престижно реми и продължава с доброто си представяне от началото на сезона, като заема 3-ата позиция с 27 точки. ПСЖ пък остава на върха с 42 точки в актива си.