Добри новини - все по-добър Тодор Скримов (ВИДЕО)

Последният кръг в италианската волейболна Суперлига донесе добри новини за селекционера на националния ни отбор Пламен Константинов. Един от основните играчи на тима ни - Тодор Скримов, навлиза във все по-добра форма. Посрещачът игра цял мач за клубния си тим Ревивре (Милано) при загубата като гост на силния Калцедония (Верона) с 0:3 (16:25, 20:25, 25:27) в среща от 8-ия кръг.

Скримов изигра втори пореден мач за Милано, след като не беше играл от близо от 5 месеца - от 4 юли, когато бе първият ни домакински мач срещу Аржентина в Световната лига. Нападателят получи разкъсване на прасеца и пропусна финалите във Варна. По време на подготовката за Европейското първенство пък почувства болки в рамото и в крайна сметка отпадна от групата на Пламен Константинов. Завръщането на Скримов е добра новина за старши треньора ни, който събира отбора около 20 декември за олимпийската квалификация в Германия.

Тодор Скримов завърши с 13 точки (65% ефективност в атака, 24% позитивно и 20% перфектно посрещане), с което стана втори по резултатност за своя тим. Бразилският му съотборник Ренато Дос Сантош, който влезе като резерва още в първия гейм, стана най-резултатен с 14 точки (58% ефективност в атака, 64% позитивно и 55% перфектно посрещане), Другият български национал - Данаил Милушев, реализира едва 4 точки (1 блок и 21% ефективност в атака), като във втория гейм дори бе заменен. За домакините от Верона сръбският национал Урош Ковачевич заби 14 точки (1 блок, 76% ефективност в атака, 46% позитивно и 46% перфектно посрещане), а другият сърбин в състава - диагоналът Саша Старович (4 блока и 42% ефективност в атака) и австралиецът Ейдън Зингъл (4 блока и 67% ефективност в атака) се отчетоха с по 12 точки за победата.

Във временното класиране волейболистите на Милано останаха на последното 12-о място, като все още нямат победа и само 2 спечелени точки. В следващия 9-и кръг Милано са домакини на шампиона Диатек (Тренто). Срещата е в събота (5 декември) от 19,00 часа българско време.