Игуаин качи Наполи на върха в Серия А (видео + галерия)

Наполи победи с 2:1 Интер в дербито на 14-ия кръг на Серия А и оглави временното класиране. И двете попадения за домакините в двубоя с вкус на "скудето" отбеляза голмайсторът на тима Гонсало Игуаин. Първото падна още във 2-ата минута и така аржентинецът се разписа в осми мач поред. Ако вкара и във вратата на Рома на 13 декември, то той ще изравни постижението на Алберто Джилардино, който вкара в девет поредни срещи с екипа на Парма през 2005 г.

Интер понесе втори тежък удар в края на първата част, когато японецът Юто Нагатомо получи пресилен втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.
Наполи оглави Серия А след 2:1 над Интер
Гостите от Милано излязоха след почивката с мисълта да върнат бързо гола, но вместо това получиха втори във вратата си. Отново в герой на "Сан Паоло" се превърна Игуаин, който успя да отбележи, измъквайки се от двама бранители на Интер в 62-ата.
Вместо да рухнат в тази ситуация, играчите на Роберто Манчини се вдигнаха на отчаян щурм и скоро имаха възможност да намалят чрез Иван Перишич. Крилото не успя, но малко по-късно това стори Адем Ляич с прекрасен гол, като успя да промуши топката сред гора от крака в наказателното поле.

В оставащите минути до края играта остана динамична и опасните положения пред двете врати се редуваха едно подир друго. В добавеното време "нерадзурите" дори удариха греда след удар с глава на Йоветич, а секунди след това Пепе Рейна спаси вратата си от попадение и така не позволи трите точки да си отидат от "Сан Паоло".
Така Наполи измести Интер от върха в класирането, след като събра 31 точки. "Нерадзурите" останаха втори с 30 т. Справка в статистиката показва, че Интер вече няма победа като гост над Наполи от октомври 1997 г., когато печели с 2:0 с гол на Галанте и автогол на Турини.