Карате купа "Ронин 2015"

През уикенда в столичната зала "Триадица" се проведе петото издание на Карате купа „Ронин“, организирано от Сдружение „Карате клуб Ронин 11“. В турнира взеха участие над 200 състезатели, представители на 24 клуба от България, Румъния и Сърбия. Състезателите на възраст между 6 и 15 години се съревноваваха в дисциплините ката и кумите и показаха завидни майсторски умения. За втора поредна година в турнира бе включена и дисциплината Семейна ката, в която дете и родител се изправят на бойното поле рамо до рамо, като отбор и участват в разпределението на медалите, заедно с отбори от други семейства.

Специални гости на събитието бяха двойка талантливи танцьори от  Адаптиран клуб по спортни танци за деца и възрастни в инвалидни колички. Танцът, който представиха подейства изключително вълнуващо на всички присъстващи в зала "Триадица". Танцуващата двойка показа, че когато човек има воля и желание и прави нещата с любов, резултатите са прекрасни.

Освен с медали, дипломи, и купи за победителите, децата в залата бяха зарадвани и с предметни награди, които бяха разиграни на томбола между всички участници в състезанието. Бяха изтеглени имената на десет късметлии, които спечелиха таблети.

В комплексното класиране по медали първи стана отборът на Карате клуб „Никон“, втори се наредиха домакините от „Ронин 11“, а трети бе отборът на „Левски Спартак“.