Ивайло Иванов с победа и загуба на Гран при в Корея

Спортният талант на "Еврофутбол" – Ивайло Иванов, постигна победа и загуба на последния си турнир за годината – Гран при на Корея по джудо. В град Джеджу Иво надигра Кай Лун Хуанг от Тайпе с "ипон". В третия предварителен кръг в група "С" Иво се изправи срещу корееца Сунгхо Лий, но отстъпи с "юко". По-късно Лий бе надигран от шампиона в категория до 81 кг – Сейдай Сато от Япония и остана с бронзовото отличие.

Тази година бе много успешна за 21-годишния монтанчанин, който завоюва олимпийска квота за Олимпиадата в Рио де Жанейро през 2016 година, грабна сребърен медал от Европейското първенство и спечели Гран шлема в Абу Даби. В публикуваната на 28.11.2015 г. световна ранглиста Иво е на 18-о място с 847 точки, 36 от които от надпреварата в Корея.

Медийни партньори на програмата "Еврофутбол" са вестниците "Стандарт", "Еврофутбол" и "Марица", агенциите Крос и БГНЕС, сайтовете sportal.bg, viasport.bg, bgathletic.com, dir.bg, actualno.com, sportline.bg, ngobg.info, winner.bg, chuime.bg, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, както и радиата Дарик, БНР, N-JOY, bTV и Z-Rock.