България с две световни титли по кикбокс

България завоюва две титли и един сребърен медал на световното първенство по кикбокс в стиловете лайт контакт, пойнт файтинг, фул контакт и музикални форми, което се проведе в Дъблин, Ирландия през миналата седмица. Емануил Димитров триумфира в стиловете лайт контакт и пойнт файтинг до 79 кг, а друг наш национал - Дюк Нуамеруе, стана вицешампион в стил лайт контакт до 84 кг. Това са поредните отличия за двамата ни кикбоксьори, които само преди месец станаха световни шампиони в стил киклайт контакт.

В първенството на планетата в Дъблин участваха 745 състезатели от 60 държави, като България беше представена от 8 кикбоксьори. Организатор на събитието бе Световната организация на кикбокс федерациите WAKO.

В полуфиналите в лайт контакт Емануил Димитров детронира петкратния световен шампион Ласло Гомбос, който през последните 10 години не е побеждаван на европейско и световно първенство в стил пойнт файтинг. А на финала българинът спечели срещу руснак, въпреки че втория рунд Емо изоставаше с две точки. Няколко пъти срещата бе спирана заради кръвотечение от носа на руснака. В края на втория рунд Емануил обърна резултата и поведе. Така той абсолютно заслужено спечели и бе обявен за новия световен шампион по кикбокс в стил лайт контакт в категория до 79кг.

Това обаче не беше всичко. Емануил бе избран да изиграе финалната си среща в стил пойнт файтинг на специално организирана гала вечер заедно с още 8 други срещи. В препълнената зала Димитров излезе срещу представител на домакините. Той по никакъв начин не даде шанс на опонента си и го победи с няколко точки разлика и за втори път в един и същ ден бе обявен за световен шампион по кикбокс, но този път в стил пойнт файтинг до 79кг.

Другият ни медалист Нуемеруе прегази представител на домакините в полуфиналната си среща, а на финала загуби само с една точка разлика от представител на Русия. От родната централа се оплакаха, че съдиите са порязали нашия състезател, който не спирал да атакува и да нанася точни попадения, които обаче не били отчетени.