Флорида с минимален успех като гост над Детройт

Отборът на Флорида Пантърс записа втора поредна победа, след като се наложи като гост над Детройт с 2:1 след продължение в единствения мач от НХЛ, игран тази нощ.

Победата за гостите от Южния щат донесе Брайън Кембъл, който се разписа минута и 20 секунди след началото на допълнителния период. Резултатът в "Джо Луис Арина" бе открит от Дилан Ларкин в седмата минута на втората част. Нападателят на Детройт отбеляза десетия си гол от началото на сезона, след като открадна шайбата в третината на гостите и сам срещу вратаря Роберто Луонго не сбърка.

Райли Смит обаче изравни за Флорида пет минути преди края на редовното време, с което прати мача в продължение. Там Кембъл се разписа, завършвайки чудесна контраатака трима на двама, след като получи диагонален пас от Джонатан Хъбърдо.

С победата Флорида събра 24 точки и се намира на шесто място в Атлантическата дивизия, докато Детройт е трети с 28 пункта.