Бургас 2007 спечели дербито на новаците в НВЛ-жени

Волейболистките на Бургас 2007 победиха като гости ЙЕБ Шумен 05 с 3:1 (25:14, 29:27, 23:25, 25:19) в среща от 5-ия кръг на НВЛ-жени, играна в зала "Младост".

Така бургазлиийки записаха втора победа в първенството, като с 2 загуби и актив от 6 точки заемат 5-о място във временното класиране. Шуменки пък допуснаха 4-а загуба, като с 1 победа и 3 точки заемат 7-о място в подреждането.

Първата част мина под пълната доминация на бургазлийки, които поддържаха в своя полза комфортна преднина. Интригата набързо изчезна, а гостите спечелиха без проблеми с 25:14. Във втория гейм домакините от Шумен стартираха с 5:0. Постепенно, обаче, момичетата на Ваня Соколова успяха да наваксат пасива, а резултатът тръгна точка за точка. В заключителните моменти се разрази истинска драма, в която изобилстваха дългите разигравания, а топката трудно падаше на игрището. В крайна сметка отново гостенките от Бургас се наложиха и прибавиха и тази част в актива си, повеждайки с 2:0 след 29:27.

В третата част домакините се върнаха в мача благодарение на силното включване на диагонала Рафаела Христова. Така шуменки се пребориха и затвориха гейма при 25:23 за радост на зрителите, изпълнили зала "Младост". Четвъртият гейм бе последен в срещата, след като възпитаничките на Ваня Соколова не дадоха шанс на съперничките си и сложиха край на гейма и мача след 25:19.