Тетевен Волей с трета победа в Суперлигата

Волейболният отбор на Тетевен Волей записа 3-ата си победа от началото на първия си сезон в Суперлигата на България, след като надигра Миньор (Перник) с 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 25:20) в мач от 6-ия кръг, игран пред своите въодушевени привърженици в зала "Георги Бенковски".

Отборът на Миньор започна по-концентрирано и се възползва максимално от множеството грешки на домакините. Така перничани поведоха в геймовете след 25:23, но Тетевен Волей реагира мигновено и след трудно спечелен втори гейм с 25:21, успя да спечели и мача с 3:1 след 25:22 и 25:20. Най-полезен за Тетевен Волей бе Емилиян Мирчев с 21 точки.

Така тетевенци са на 6-о място във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 3 загуби, а Миньор е на предпоследното 9-о място с 3 точки след 1 победа и 5 загуби. В 7-ия кръг Тетевен гостува на шампиона Марек Юнион Ивкони, а перничани са домакини на Монтана. Срещите са съответно в неделя (6 декември) от 18,00 часа и в събота (5 декември) от 16,00 часа.