Фрозиноне закотви Верона на последното място, Тонев не игра

Отборът на Фрозиноне постигна важна победа с 3:2 над Верона, с която се изкачи над зоната на изпадащите в класирането на италианската Серия "А". Българският национал в състава на домакините Александър Тонев остана на резервната скамейка за своя отбор, но не се появи в игра. На терена на стадион "Матуза" домакините бяха на път да постигнат разгромна победа, но отпускане в края на мача можеше да им донесе невиждан срам, след като останалите с човек по-малко на терена гости се върнаха в резултата от 0:3 до 2:3.

Домакините откриха резултата от дузпа в 20-ата минута на двубоя. Точен от бялата точка бе централният нападател на Фрозиноне Даниел Чофани. Това вероятно бе и решителният момент от двубоя, след като при нарушението в наказателното поле вратарят на гостите от Верона Рафаел бе изгонен от съдията Никола Рицоли и гостите останаха с човек по-малко на терена.

Това доведе до масиран натиск пред вратата на появили я се като резерва вратар на гостите Голини. Отново Чофани в 40-ата минута удвои преднината на домакините. Три минути след почивката Фрозиноне стигна и до трети гол, дело на другия нападател в състава им Федерико Диониси.

Този солиден аванс определено отпусна домакините, в чийто състав бяха извършени и редица промени, които допълнително отслабиха състава на Роберто Стелоне. Федерико Вивиани намали изоставането на Верона в 69-ата минута, а Вангелис Морас направи 2:3 пет минути по-късно. Така гостите можеха да стигнат до изненадващ обрат в края на мача, но футболистите на Фрозиноне все пак не допуснаха това.

След поредното си поражение Верона се закотви на дъното в класирането на калчото със само шест точки и без победа от началото на сезона вече след 14 изиграни мача. Фрозиноне пък заема 17-ата позиция с 14 точки.