Сент Етиен с класика над Гинган

Пред 32 000 зрители на своя стадион "Жофроа-Гишар" отборът на Сент Етиен победи Гинган с 3:0 в мач от 15-ия кръг на френското футболно първенство. Така Сент Етиен от 8-мо място се изкачи на 4-то място във временното класиране на френското първенство с 25 точки след Олимпик (Лион) - 25 точки, Анже - 26 точки, и Пари Сен Жермен - 41 точки. Четвъртото място в крайното класиране на френското първенство дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига през следващия сезон.

Три дни след като се класираха за 16-финалите на турнира Лига Европа "зелените" победиха Гинган с три гола през второто полувреме. В 52-та минута Ромен Амоума откри резултата след явна засада, която не бе отчетена от съдиите. Валантен Еисерик увеличи на 2:0 в 86-та минута от дузпа, а Нолан Ру оформи крайното 3:0 в 90 плюс 5 минути. Единствената негативна точка за "зелените" е изгонването на централния защитник Мустафа Баял Сал в 90-та минута на мача. Гинган е на 11-то място във временното класиране с 19 точки.