Денислав Иванов стана шампион на австрийската Бундеслига

Денислав Иванов
завърши по отличен начин състезателната 2015 година. Младият български талант в джудото стана шампион на австрийската Бундеслига, след като помогна на отбора си Galaxy Tigers да стигне до успеха в клубното първенство.
Това е най-успешната година в кариерата на талантливия ни спортист. През лятото той спечели европейската титла за юноши на първенството в столичната зала "Арена Армеец" в кат. до 55 кг, по-късно стана и първият световен шампион на България в този спорт, след като триумфира на плнетарния шампионат за кадети. Денислав спечели и националните титли във всички възможни възрастови групи, включително и при мъжете, а по-рано този месец се нареди пети на Европейското първенство за младежи под 23 години.
Иванов сподели специално за

, че това е било последното му състезание за годината и сега ще се отдаде на почивка след дългия и изморителен сезон. След това му предстоят нови тежки тренировки по пътя към бъдещите успехи.