Монтана и Пирин (Благоевград) със самоубийствено равенство

Отборите на Монтана и Пирин (Благоевград) завършиха 1:1 в мач от 17-ия кръг на "А" група. Този резултат прекъсва негативната серия от загуби за домакините, които днес изиграха един доста приличен мач. След този сблъсък Монтана запазва 9-ата позиция в първенството с актив от 13 точки. Играчите на Наджи Шенсой продължиха серията си без поражение. Въпреки това "орлетата" остават с 10 точки на три зад Монтана и на цели осем от Ботев (Пловдив).

Мачът започна вихрено, когато в 4-ата минута Тодор Траянов вкара гол-шедьовър във вратата на Христо Иванов. В 35-ата минута Иван Минчев реализира поредния си гол в "А" група, след центриране на Здравко Лазаров.

В 4-ата минута Тодор Траянов откри резултата за гостите от Благоевград. Той изненада капитана на Монтана Христо Иванов с удар от над 40 метра.

В 30-ата минута Здравко Лазаров отправи първи удар към вратата на Костов.

Страхотно центриране на Здравко Лазаров отдясно и в 35-ата минута най-ниският на терена Иван Минчев с глава изравни резултата.

В 40-ата минута дойде и най-спорната ситуация в мача. Здравко Лазаров беше съборен от последния в защитата Стилиян Николов. Домакините протестираха за червен картон, но Таско Тасков вдигна само жълт.

Секунди преди края на полувремето Станислав Генчев отправи силен удар, но Красимир Костов се намеси на ниво и запази равенството в сблъсъка.

В 54-ата минута опорният халф на "орлетата" Янко Сандански опита изстрел от дистанция, но ударът му мина встрани от вратата.

Много добра възможност се откри в 65-ата минута пред нападателя на Пирин Мартин Тошев, който стреля с глава, но Христо Иванов се намеси и запази резултата 1:1.

Пореден пропуск за резервата Антонио Хаджииванов. Той бе изпуснат от защитата на Пирин, но вратарят на Монтана спаси сигурен гол.

Невероятен пропуск в 78-ата минута на бившия нападател на Банско Сергей Георгиев, който стреля от около три метра, но не успя да намери очертанията на вратата пазена от младежкия национал на България.

В 84-ата минута страничният съдия отмени гол на крилото на Монтана Сергей Георгиев.

Фамозна намеса в 91-ата минута на Красимир Костов, който спаси вратата си след удар с глава на Матей Поплавник.

МОНТАНА - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 1:1

0:1 Тодор Траянов 4
1:1 Иван Минчев 35

Монтана: Христо Иванов (к); Георги Ангелов, Иван Михов, Асен Георгиев, Йордан Тодоров, Станислав Генчев, Иван Минчев, Атанас Илиев (29-Поплавник), Борислав Балджийски, Здравко Лазаров

Пирин (Бл): Красимир Костов; Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Дюлгеров, Юлиян Попев (к), Янко Сандански, Илия Карапетров, Маркиньос, Мартин Тошев, Тодор Траянов