Виляреал потъна в покрайнините на Мадрид (видео)

Отборът на Хетафе се отдалечи зоната на изпадащите в Примера дивисион след домакинска победа над Виляреал. Футболистите на Фран Ескриба зарадваха феновете си с успех с 2:0, а потъването на “жълтата подводница” продължи с пълна сила и в покрайнините на Мадрид, като това бе трети мач без победа за гостуващия тим.

След днешните три точки играчите на Фран Ескриба се изкачиха до тринадесетата позиция във временното класиране, като имат на сметката си общо 14 пункта след 13 изиграни двубоя.

Анхел Лафита откри резултата на “Колисеум Алфонсо Перес” след 21 минути игра. Халфът преодоля двама играчи на гостите и с добър удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на Алфонс Ареола. До почивката домакините пропуснаха още няколко чисти голови възможности, открили се пред Лафита и Стефан Шчепович.

Вторият гол падна в 51-ата минута, когато Лафита отново навлезе на скорост по левия фланг, но този път не стреля, а подаде към непокрития Алваро Васкес, за когото не представляваше проблем да отбележи за 2:0 от непосредствена близост.

Следващата седмица Хетафе гостува на Реал Мадрид, докато Виляреал приема у дома на “Ел Мадригал” друг столичен тим - Райо Валекано.