Първи реакции след решението за допускане на фенове на Левски на дербито

Лидерът Монреал и шампионът Чикаго допуснаха обрати

Лидерът в Националната хокейна лига Монреал пропиля аванс от два гола и загуби с 2:3 след продължение в домакинството си на Ню Джърси. Алекс Галченюк се разписа два пъти за канадците, но те не успяха да удържат преднината си в последните девет минути на двубоя. Патрик Елиаш намали, а Кайл Палмиери изравни 22 секунди преди сирената. В 2:31 минута на допълнителното време Джон Муур, който преди това асистира за попадението на Палмиери, вкара първия гол в кариерата си в продължение и донесе успеха на Ню Джърси. Вратарят Кори Шнайдер отрази 30 шайби за гостите.

Шампионът Чикаго допусна подобен обрат при поражението с 2:3 като гост на Лос Анджелис. Мариан Габорик изравни за домакините 5:55 минути преди края, а след това с втория си гол в мача в 2:04 минута на продължението донесе победата на тима си. И за двете попадения асистира Анже Копитар, а Джеф Картър също вкара за Лос Анджелис в началото на третата част. Патрик Кейн и Никлас Хялмарсон се разписаха след аситенции на Дънкан Кийт, но Чикаго пропиля аванса си от 2:0 и не успя да спечели, след като води в резултата преди третия период, за първи път след 42 срещи.

Вашингтон записа пета поредна победа след 4:2 в залата на Торонто и поведе в класирането в дивизия Метрополитън, измествайки с точка от върха Ню Йорк Рейнджърс, допуснал домакинско поражение с 0:3 от Филаделфия. Джейсън Чимера се отличи с гол и асистенция за столичани, Том Уилсън също вкара, а Маркус Йохансен и Джъстин Уилямс се разписаха при числен превес за успеха. Вратарят Брейдън Холтби завърши с 32 спасявания. Питър Холанд и Лео Комаров реализираха за домакините, като с две асистенции се отличи Дион Фаньоф.

В "Медисън Скуеър Гардън" Уейн Симъндс се отличи с два гола и асистенция при попадението на Шон Кутюрие, а Филаделфия спечели с класическото 3:0 срещу Ню Йорк Рейнджърс. Вратарят на гостите Стийв Мейсън отрази всичките 24 удара и записа първи "шътаут" за сезона. Домакините пък допуснаха трето поредно поражение за първи път в кампанията, след като преди тази серия бяха спечелили 13 от 15 срещи.

Евгени Малкин се разписа два пъти, но това не помогна на Питсбърг да избегне поражението си 2:3 след дузпи при домакинството си на Едмънтън. Гостите пропиляха два гола аванс в редовното време, но при дузпите Мат Хендрикс и Джордън Еберле реализираха и донесоха успеха. Вратарят Андерс Нилсон отрази 39 шайби, както и наказателните удари на Давид Перон и Сидни Кросби в края. Това беше първа победа за Едмънтън в Питсбърг от 10 януари 2006 година насам. Микел Бьодкер се отличи с хеттрик при победата на Аризона над гостуващия Отава с 4:3. Вратарят на домакините Андерс Линдбак също допринесе решаващо за успеха с 35 спасени удара.