Голдън Стейт с третата най-дълга серия от победи в историята на НБА

Непобеденият Голдън Стейт продължи да подобрява рекорда за най-добър старт на сезона в Националната баскетболна асоциация, след като се наложи над гостуващия Сакраменто със 120:101 и записа 18-и пореден успех. Така шампионите вече са в серия от 22 поредни победи, започнала от края на миналия редовен сезон, с което се изравниха на третото място във вечната ранглиста по този показател с Хюстън от кампания 2007/2008. Тимът от Оуклънд спечели за 28-и последователен път в собствената си зала и стана десетият с подобно постижение в историята, както и първият след Чикаго, който записа 32 поредни домакински победи по пътя си към титлата през 1997 година. Стивън Къри беше най-резултатен за успеха с 19 точки, а Дреймънд Грийн записа "трипъл-дабъл" във втори последователен мач с 13 точки, 11 борби и 12 асистенции и стана едва вторият играч на Голдън Стейт с подобно постижение в поредни срещи след легендата Уилт Чембърлейн през 1964 година. За гостите, които допуснаха второ поредно поражение, с 20 точки се отличи Руди Гей.

Лос Анджелис Лейкърс продължи черната си серия като гост, след като допусна седма поредна загуба този път с 96:108 в залата на Портланд. Деймиън Лилард отново беше лидер за домакините с 29 точки и 7 асистенции, а Си Джей МакКълъм добави 28 точки за успеха. Коби Брайънт беше най-резултатен за гостите с 21 точки, но Лейкърс остана на дъното в Западната конференция само с 2 победи в 15 мача от началото на сезона.

Водачът в Югозападната дивизия Сан Антонио спечели за пети път поред след 108:88 над гостуващия Атланта. Кауай Ленърд завърши с 22 точки за домакините, а Тим Дънкан добави 10 точки и 18 борби. Резервата Майк Скот беше най-резултатен за гостите с 12 точки. Далас обърна гостуващия Денвър с 92:81, записвайки по пътя към успеха най-силната си игра в защита в историята си в една четвърт.
Домакините стартираха със серия от 16 безответни точки след почивката, а в третата част допуснаха общо само 5 точки, което е нов клубен рекорд. Дерон Уилямс наниза 22 точки за тексасците, а Заза Пачулия допринесе с 16 точки и 12 борби. Даръл Артър вкара 16 точки за гостите, които допуснаха шеста последователна загуба и остават на дъното в Северозападната дивизия. С кош 1,9 секунди преди края суперзвездата ЛеБрон Джеймс донесе победата на Кливланд над гостуващия Бруклин с 90:88. Джеймс завърши с 26 точки, 9 борби и 5 асистенции. Кевин Лав добави 26 точки и 7 борби за успеха за лидера в Източната конференция. Бруклин пропиля аванс от 39:27 от средата на втората четвърт и допусна обрат, след като Джарет Джак направи неуспешен опит за стрелба от дистанция със сирената. Брук Лопес завърши с 22 точки, а Тадиъс Йънг допринесе с 16 точки и 12 борби.

С тройка на Кори Джоузеф в последната секунда Торонто спечели гостуването си във Вашингтон с 84:82. Кайл Лаури наниза 27 точки за канадците, а ДеМар Де Роузан добави 20 точки. Столичани имаха аванс от 42:32 малко преди почивката, но не успяха да го удържат, въпреки че 10 секунди преди края водеха с 82:79. Обратът стана факт, след като лидерът на домакините Джон Уол пропусна два пъти от наказателната линия 3,8 секунди преди сирената, а след това Джоузеф направи прецизен изстрел от дистанция. Брадли Бийл беше най-резултатен за Вашингтон с 20 точки, а Уол завърши с 18, а Марцин Гортат се отличи с 16 точки и 10 борби.

Срещи от редовния сезон в първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):
Вашингтон - Торонто - 82:84
Кливланд - Бруклин - 90:88
Далас - Денвър - 92:81
Сан Антонио - Атланта - 108:88
Юта - Ню Орлиънс - 101:87
Портланд - ЛА Лейкърс - 108:96
Голдън Стейт - Сакраменто - 120:101