Доказано: ЦСКА с класа над съперниците си във "В" група (видео)

ЦСКА е с класа над съперниците си в Югозападната "В" група. Това бе затвърдено след днешната категорична победа на "червените" като гост с 3:0 над Миньор (Перник). По този начин "армейците" записаха 16 поредни победи и ще зимуват на върха. Попаденията в днешната среща бяха дело на Николай Цветков (26), Преслав Йорданов (49) и Момчил Цветанов (69).

ЦСКА игра почти цяло полувреме с човек повече, тъй като в 50-ата минута Виктор Софрониев бе изгонен за два жълти картона.

Миньор-Цска Мачът бе белязан от куриоз. В 69-ата минута Ганчев от Миньор фаулира Борис Галчев и получи жълт картон. Футболистът напусна терена, но след малко се върна в игра. Интересното е, че по време на срещата никой не разбра какво точно се случи, тъй като от прякото излъчване на двубоя не се видя съдията да показва червен картон на състезателя. След мача стана ясно, че това е бил втори жълт картон за Ганчев, но първият му е бил записан на негов съотборник.

В 85-ата минута същият играч изрита без топка Анатоли Господинов, но не бе изгонен.

Миньор-Цска
ЦСКА напълно надигра своя опонент и записа заслужена победа.

В 7-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но съдията реши, че вратарят на "червените" Анатоли Господинов не е нарушил правилата.

В 20-ата минута ЦСКА създаде чисто положение. Кирил Динчев центрира отдясно към Момчил Цветанов, който бе оставен напълно непокрит в наказателното поле, но крилото не успя да намери очертанията на вратата.

Първият гол отбеляза Николай Цветков в 26-ата минута. Момчил Цветанов проби мощно отляво и подаде към своя съотборник, който прониза стража на перничани Георгиев.

Миньор-Цска
В 28-ата минута Цветанов отново влезе остро по крилото и върна към Самир Аясс. Халфът обаче не успя да отиграе добре ситуацията и резултатът остана непроменен.

В 44-ата минута Преслав Йорданов центрира към Цветанов, който бе заел добра позиция в наказателното поле и успя да шутира, но вратарят на Миньор демонстрира завиден рефлекс и неутрализира опасността.

Миньор-Цска
Втората част стартира с гол във вратата на домакините. В 49-ата минута Преслав Йорданов покачи на 2:0 с удар отблизо, след като се възползва от грешка в защитата на перничани.

В 50-ата минута Миньор остана с човек по-малко. Виктор Софрониев получи втори жълт, съответно червен картон за задържане на Преслав Йорданов и напусна принудително. По този начин футболистът допълнително улесни задачата на "армийците"

Така се стигна до 69-ата минута, когато най-добрият играч на "армейците" в този двубой - Момчил Цветанов оформи крайното 3:0 с прецизен удар в далечния ъгъл.

В минутите до края двубоят се доиграваше и не се случи нищо интересно.

МИНЬОР ПК - ЦСКА 0:3

0:1 Цветков 26
0:2 Йорданов 49
0:3 Цветанов 69