Малага изпусна аванс от два гола за 180 секунди

Отборът на Малага беше напът да допусне чудовищна издънка като домакин срещу Гранада, след като изпусна аванс от два чисти гола в минутите между 83-ата и 86-ата. Домакините излязоха напред в резултата на "Ла Росаледа" в края на първото полувреме, когато се разписа Шарлес.

Втората част обаче започна кошмарно за Малага, след като от игра беше изгонен Фернандо Тисоне. Въпреки това обаче футболистите на Малага стигнаха до втори гол в 57-ата минута чрез Пабло Форналс. Малага удържа аванса си до 83-ата минута, когато първо Ел Араби намали, а три минути по-късно Рокина оформи крайното 2:2. Споделената точка не зарадва нито един от двата отбора, които са на дъното в класирането. Малага е 20-и с 10 т., а Гранада има една повече на 16-ото място.