Спартак с нова победа в НБЛ

Отборът на Спартак (Плевен)  постигна пета победа от началото на сезона в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер момчетата на Александър Дяковски се наложиха при домакинството си на Ямбол с 87:77 в двубой от VIII кръг.

Веселин Георгиев и Урош Величкович бяха най-резултатни за победителите, след като отбелязаха по 24 точки всеки, а Милован Савич и Самуел Франсис добавиха съответно по 16 и 12 точки, като първия овладя и 10 борби.

Милян Бочка вкара 31 точки за ямболии, а Боян Радетич приключи с „дабъл-дабъл” – 21 точки и 11 борби.

Първата четвърт бе изключително равностойна, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, а след десет минути игра Ямбол бе с точка напред – 19:18. Спартак обърна резултата в своя полза още в началото на втория период след две тройки на Георгиев, като до края на полувремето домакините устояха на натиска на съперника и се оттеглиха на почивката с четири точки аванс – 42:38.

Маринчешки, Георгиев и Величкович бяха точни в началото на второто полувреме за Спартак, с което разликата в ползана домакините стана двуцифрена – 49:38. До края на третата част Ямбол успя да се върне в мача благодарение на Радетич и Говедаров – 53:59, но силите на гостите стигнаха само за това.

В последните десет минути Спартак възстанови двуцифрения си аванс, като този път момчетата на Александър Дяковски се позволиха изненади и се поздрави с крайния успех – 87:77

Спартак – Ямбол 87:77 (18:19; 24:19; 17:15; 28:24)

Спартак: Величкович 24, Груев 3, Георгиев 24, Савич 16, Маринчешки 3 (Диамантакос 2, Николов 3, Франсис 12)

Ямбол: Е.Иванов 10, Бочка 31, С.Иванов 2, А.Иванов 4, Радетич 21 (Костов 2, Чолаков, Говедаров 7)