Пардю и неговите "орли" разпердушиниха "свраките" (видео)

Мениджърът на Кристъл Палас Алън Пардю триумфира срещу бившия си клуб Нюкасъл, след като лондончани размазаха с 5:1 "свраките" на "Селхърст Парк". Гостите поведоха още в 10-ата минута след гол с глава на Папис Демба Сисе. Само за седем минути обаче "орлите" направиха пълен обрат. Първо, в 14-ата, Джеймс Макартър изравни, а след това Яник Боласие докара нещата до 2:1. Уилфред Заха вкара от воле трети гол за Палас до почивката.

През второто полувреме Боласие (17') и Макартър (94') дублираха своите голове от първата част и закръглиха резултата на 5:1. Това бе най-малкото, с което се отърваха гостите, тъй като Пънчиън и Уорд пропуснаха чудесни възможности да запишат имената си сред голмайсторите.

Така Нюкасъл допусна осем гола в последните си два мача и отново е в зоната на изпадащите. "Свраките" имат 10 точки, колкото и Борнемут. Кристъл Палас е шести с 22 пункта.

Успехът бе под №100 за Пардю в Премиър лийг.