И Манчестър Юнайтед не спря Варди по пътя към рекорда, Лестър не отстъпва (видео)

Голмайсторът на Лестър Джейми Варди официално влезе в историята на Премиър лийг, след като стана първият играч, който се е разписвал в 11 поредни шампионатни срещи. Английският национал вкара рекордния си гол срещу Манчестър Юнайтед, а неговият отбор, който преди този кръг бе едноличен лидер, завърши 1:1 с "червените дяволи" на "Кинг Пауър Стейдиъм" и вече дели първото място с Манчестър Сити. Варди откри резултата в 24-ата минута, а Бастиан Швайнщайгер изравни в добавеното време на първата част.

Шинджи Оказаки започна като партньор на Варди в атаката на домакините за сметка на Леандро Уйоа, който остана на скамейката за началото.

Три промени бе направил Луис ван Гаал в своя състав. Пади МакНиър, Майкъл Карик и Хуан Мата започнаха вместо Рохо, Шнайдерлин и Лингард. Изненадващият ход от страна на холандския мениджър бе, че "червените дяволи" започнаха с трима в отбрана в схема 3-4-1-2, като Йънг и Дармиан действаха по фланговете.

Това подреждане обаче не проработи в 24-ата минута, когато само в три хода "лисиците" матираха Юнайтед. Шмайхел подаде към Фукс, който напредна и изведе Варди зад отбраната. Нападателят показа много добро движение и пусна топката покрай излезлия Де Хеа. Така Варди вкара в 11-и пореден шампионатен мач и стана едноличен рекордьор по отношение на голове, реализирани в поредни мачове в Премиър лийг. Предишното постижение бе на Рууд ван Нистелрой от 2003 година и бе изравнено от Варди в предишния кръг.

В добавеното време Бастиан Швайщайгер изравни резултата, след като засече с глава центриране от корнер на Блинд и отблизо простреля Шмайхел, вкарвайки първия си гол в Премиър лийг.

Веднага след подновяването на играта Швайни можеше да направи обрата пълен. Този път германецът засече центриране на Йънг, но Шмайхел спаси. В 66-ата минута Лестър също пропусна златна възможност. Уйоа бе изведен добре от Марез, но не успя да нанесе силен удар и Де Хеа изби с крак. Гостите търсеха като цяло повече победата през второто полувреме. В 84-ата минута Депай, който се появи като резерва, се озова в добра позиция, изведен от Дармиан, но Уес Морган попречи в решаващия момент на холандеца и неговият удар премина над вратата. В добавеното време и шут на Дармиан от границата на наказателното поле профуча над напречната греда.

Манчестър Сити и Лестър са на първо и второ място във временното класиране с по 29 точки, а Манчестър Юнайтед остава на трета позиция с една по-малко.