Лукойл Академик не позволи изненади и спечели във Варна

Шампионът Лукойл Академик записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при визитата си на Черно море Порт Варна с 83:72.

Най-резултатен за „студентите” беше Павлин Иванов с 18 точки, а Димитър Димитров се отличи с 16 точки и 6 борби.

Станислав Цонков вкара 15 точки за „моряците”, а Николай Стоянов приключи с 13 точки.

Мачът започна с размяна на успешни атаки към двата коша, след което гостите от Правец направиха няколко добри защити, а в нападение Барович, Великов и Димимитров вкараха за 9:2. Баскетболистите на Черно море не се притесниха от случаващото се и до края на частта намалиха изоставането си до 18:20, а до средата на втория период домакините стигнаха до пълен обрат – 33:29 след точни стрелби на Радев, Стоянов и Алексиев.

В оставащото време до почивката събитията на терена се развиваха с променлив успех за двата отбора, но все пак, Лукойл се възползва по-добре пт възможностите си и резултатът изравнен отново – 37:37.

Маравич изведе варненци напред в началото на второто полувреме, но след това, момчетата на Тони Дечев демонстрираха класа и бързо успяха да си върнат лидерството и да поведат с шест точки – 62:56 след 30 минути игра.

Черно море направи серия от 5:0 на старта на заключителните десет минути и отново се доближи до съперника, но устремът на домакините бе спрян от тройка на Тимбърлейк. Последваха силни моменти за шампионите, които стигнаха до двуцифрен аванс – 71:61, а това сякаш пречупи домакините. В последните шест минути на терена не се случи нищо, като дубоят просто се доиграваше, а последния съдйски сигнал прозвуча при 83:72 в полза на „студентите”

Черно море Порт Варна – Лукойл Академик 72:83 (18:20; 19:17; 19:25; 16:21)

Черно море Порт Варна: Алексиев, Илиев, Стоянов, Славейков, Маравич (Цонков, Нацкин, Вутев, Радев)

Лукойл Академик: Великов, Иванов, Тимбърлейк, Барович, Димитров (Шакич, Ратковица, Минков, Грозев)