Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Симитли обърна Верея

Септември (Симитли) победи ФК Верея с 4:2 в среща от от 16-я кръг на Б група. Двубоят се играе на стадиона в Крупник, на тежък и наводнен терен. Преди мача дежурният делегат на срещата Димитър Михайлов получи специален плакет от БФС заради неговия бенифис.

Старозагорци откриха резултата в 4-та минута. Джунейт Яшар изпълни фаул от 20 метра, вратарят на домакините Димитров изби топката, но притичалият Иван Винков я прати в мрежата за 0:1. В 17 - та минута Септември изравни, след като се разписа Лулейски с удар от 25 метра, но в 21-та минута ФК Верея отново поведе. Дончо Атанасов се възползва от разбъркаване в наказателното поле на Симитли и отбеляза втория гол на старозагорския тим.

До края на първото полувреме Септември успя да направи обрат в резултата. В 32 - та минута след удар на Лулейски топката се удари в главата на Желев и влетя във вратата за 2:2. А в 41 - та минута Даниел Младенов с удар от десетина метра се разписа за 3:2. Минута преди това реферът подмина дузпа за ФК Верея, която не маркира заради нарушение на вратаря Димитров срещу Дончо Атанасов в наказателното си поле.

В 44 - та минута Петко Ганев отправи силен удар от границата на пеналта, но топката профуча на сантиметри от страничната греда на домакините. В последната минута на полувремето Дончо Атанасов можеше да изравни, но ударът му беше избит от стража на Септември. След почивката в 73 - та минута Септември вкара четвърти гол. След центриране Даниел Младенов отблизо с глава вкара втория си гол в мача да 4:2. Две минути по - късно вратарят на домакините се размина с топката, Митев стреля с глава но топката се спря в една от локвите и не влезе във вратата.

Така Септември постигна втора поредна победа пред своя публика, но въпреки това остана на последно място с 10 точки. Гостите останаха на осмо място с 23 точки, след като трети пореден мач останаха без победа, а поражението бе първо от 17-и октомври.