Личната трагедия на Пеп не се отрази на Байерн (видео + галерия)

Шампионският поход на Байерн (Мюнхен) продължи с 13-а победа от началото на сезона в Бундеслигата, като този път потърпевш се оказа тимът на Херта (Берлин). Баварците спечелиха с 2:0 на "Алианц Арена" и преди изиграването на останалите двубои от 14-ия кръг имат 11 точки преднина на върха на класирането. Томас Мюлер и Кингсли Коман вкараха головете в рамките на седем минути преди почивката.

Срещата беше доста емоционална за треньора на домакините Джосеп Гуардиола, който вчера се завърна спешно в Испания за няколко часа заради смъртта на свой 33-годишен братовчед. Имаше вариант Пеп да не води Байерн днес, но той превъзмогна мъката и застана на пейката.

Байерн (Мюнхен) - Херта (Берлин) 2:0

Каталунецът беше подготвил нова изненада, като заложи на Жером Боатенг като централен полузащитник. Изглежда, че това беше експеримент, защото след половин час германският защитник си зае обичайното място, а в средата застана Хавиер Мартинес. Херта пък, който е една от изненадите на сезона досега, копира редица други отбори, които се опитваха да спрат баварците този сезон, залагайки на петима бранители.

Общо взето това даде резултат, но най-вече защото домакините не бяха толкова настоятелни. В 10-ата минута Роберт Левандовски удари греда, а следващата голяма опасност дойде чак след около 20 минути. В 34-ата минута Меди Бенатия продължи с глава центриране от ъглов удар и застаналият до гредата Мюлер с лекота отклони в мрежата за 1:0. По този начин световният шампион изравни своя рекорд от 13 попадения за целия сезон в Бундеслигата - постижение, което той е постигал цели четири пъти. Със сигурност обаче през този шампионат нападателят ще постави нов личен рекорд, тъй като до края остават 20 кръга.

В 41-ата минута включване на Хави Мартинес в предни позиции завърши с красиво извеждащо подаване към Коман, който направи 2:0.

След това мачът се доиграваше, като Байерн продължи да владее топката, а столичани само се защитаха с надеждата да загубят само с толкова. Левандовски и Мюлер направиха два 100-процентови пропуска, а тимът от Берлин стигна до опасни ситуации пред Мануел Нойер едва в заключителните етапи на срещата, когато удари отправиха Генки Харагуч и Саломон Калу.

В 89-ата минута фен на баварците нахлу на терена с надеждата да прегърне любимеца си Томас Мюлер, но беше изведен набързо.

С това поражение Херта падна с една позиция до пета. В следващия кръг отборът приема Байер (Леверкузен), а Байерн го очаква тежко гостуване на Борусия (Мьонхенгладбах).