Австралийка постави световен рекорд в малък басейн, но завърши последна

Австралийката Кейт Кембъл постигна световен рекорд на 100 метра свободен стил в малък басейн на първенството на страната, но пък завърши последна в самото състезание. Кембъл, която е специалистка в спринта, счупи рекорда на 100 метра във финала на 200 метра. Тя даде всичко от себе си в първите 100 метра и към този момент постигна резултат от 50.91 секунди, cлед което намали темпото и завърши последна. 23-годишната австралийка премина във втората част от дистанцията, другите 100 метра, за 90 секунди.

"Това е наистина уникално- да направиш световен рекорд и след това да завършиш на последното място, заяви младата състезателка пред журналистите. Не са много спортистите, които могат да се похвалят с нещо подобно, но аз винаги съм била новатор. Предишният световен рекорд е на сънародничката й Либи Трикет, която през 2009-а година спря хронометрите на 51.01 секунди. Това е втори световен рекорд в плуването в малък басейн, който пада за два дни. Предишният беше на Мич Ларкин, който вече е най-добър в света на 200 метра гръб при мъжете.