Оклахома Сити с нова победа в НБА (видео)

Оклахома Сити Тъндър остава начело в Северозападната дивизия с баланс 11/6 след победата над Детройт Пистънс със 103:87. Ветеранът Кевин Дюрант вкара 34 точки и овладя 13 борби, като тази победа е четвърта за „Гръмотевиците” над този съперник. Ръсел Уестбрук, Серж Ибака и Инис Кантър добавиха по 14 точки всеки.

Центърът на „Буталата” Андре Дръмънд, който е водач в Лигата по борби със 17.8 средно на мач, днес завърши със 7. Иначе тимът е с 8 победи и 8 загуби в Източната конференция.

Маями Хийт, водач в Югоизточната дивизия, вече има баланс 10 победи и 5 загуби след победата над Ню Йорк Никс с 97:78. Джералд Грийн завърши с 25 точки, като това е втора победа за Хийт над „Бричовете” за една седмица. Крис Бош добави 20 точки, а Дуейн Уейд- 17. За гостите Кармело Антъни и Кристапс Поржингис реализираха по 11 всеки.

Орландо Меджик се наложи със 114:90 над Милуоки Бъкс и изравни баланса си на 8/8 в същата дивизия. Елфрид Пейтън вкара 22 за победителите, а също така подаде и 10 асистенции. Тобайъс Харис с 19, както и Айвън Фурние и Виктор Оладипо с по 17 бяха другите топ-реализатори за Меджик.

Сан Антонио Спърс продължава да бъде 2-и в Западната конференция с 13-ата си победа от 16 мача, като се наложи над скромния състав на Денвър Нъгетс с 91:80. Кауи Леонард наниза 25 точки за четвъртата поредна победа на „Шпорите”, а Тони Паркър добави 13. Тим Дънкан и Ману Джинобили не играха днес за победителите, а на мястото на Дънкан като титуляр започна Джонатан Саймънс, приключил срещата с 12 точки. Данило Галинари реализира 16 точки за Нъгетс, които инкасираха пета поредна загуба.