Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Черно море потопи Локо на "Лаута" (видео)

Отборът на Черно море постигна трудна, но ценна победа при гостуването си на Локомотив (Пловдив). Мачът от 17-ия кръг от "А" група завърши при резултат 3:1 в полза на "моряците". Бившият играч на "смърфовете" Мехди Бурабия отбеляза два гола (39, 90-дузпа), а едно попадение добави Матиас Курьор (7). Почетният гол за "смърфовете" бе дело на Зоран Балдовалиев (57).

На калния терен на "Лаута", двата тима си разделиха по едно полувреме. През първата част тимът на Никола Спасов бе пълен господар на терена. Чудно защо обаче Черно море излезе коренно преобразен през втората част и изцяло отстъпи инициативата на своя опонент.

Първото попадение отбеляза Матиас Курьор в 7-ата минута, след асистенция на Даниел Георгиев. Голът бе негов седми този сезон в първенството.  В 14-ата минута Ванчо Траянов отправи изстрел извън наказателното поле, но вратарят Георги Китанов бе на мястото си.

Още една ситуация за Локо имаше в 22-ата минута, след опасно центриране към Мартин Камбуров, но капитанът се размина с топката.

Пореден опит "смърфовете" да изравнят резултата в 25-ата минута, но прострелното центриране по земя на Дани Кики не намери никой и топката мина на метър-два до голлинията.

В 34-ата минута Камбуров изведе Дани Кики, който излезе сам срещу вратаря на Черно море, но не успя да отбележи.

Така се стигна до 39-ата минута, когато Бурабия донесе комфорнта преднина на своя тим, разписвайки се след подаване на Стефан Станчев за 0:2.

През втората част домакините се активизираха и осъществиха сериозно надмощие. Положенията пред Георги Китанов се редяха едно след друго.
С хубаво изпълнение Балдовалиев намали в 57-ата минута, като се изравни с Мартин Камбуров по голове в първенството - 5.

Последваха няколко възможности за домакините. Първото бе на Илиян Йорданов, който не успя да изравни резултата, след опасно разбъркване в наказателното поле на Черно море.

В 72-ата минута след изстрел по земята на Камбуров от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и успя да затрудни Георги Китанов, но до гол така и не се стина.

Гостите от Черно море останаха с 10 човека на терена в 75-ата минута, след два бързи жълти картона на Стефан Станчев в рамките на няколко минути. В крайна сметка обаче Локо Пд не успя да се възполза от своето предимство. Възпитаниците на Христо Колев се втурнаха в атака, но вместо да изравнят, получиха нов гол.

В даденото продължение Бурабия отбеляза от дузпа и реши мача в полза на Черно море - 3:1. Нарушението на Йорданов бе срещу Еуженио.

Носителят на Купата на България постигна втора поредна победа далеч от "Тича", където пък записа две поредни загуби пред своите фенове.
"Бяло-черните" пък прекъснаха своята отлична серия от шест поредни победи на "Лаута" в първенството, като записаха първо поражение от 26-и юли срещу Берое (1:2). Тимът не бе допускал три попадения от старта на сезона, когато отстъпи с 0:3 на Славия в София.

Локо (Пд) - Черно море 1:3