Добруджа със страхотен обрат над Монтана

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) направи страхотен обрат като гост на Монтана от 0:2 до крайното 3:2 (17:25, 19:25, 26:24, 25:23, 23:21) в мач от 6-ия кръг на Суперлигата, игран в зала "Огоста".

Така добруджанци записаха 4-а победа, като с 2 загуби и актив от 10 точки заемат 5-о място във временното класиране. Тимът на Монтана пък допусна 3-о поражение, като с 3 победи и 11 точки заема 4-о място в подреждането.

Младият отбор на Добруджа 07 показа характер и воля, като сътвори невероятен обрат в мача. Гостите изоставаха с 0:2 гейма, но преклониха съперника след петгеймова битка с 3:2. В първите две части домакините от Монтана доминираха изцяло, като водеха убедително и затвориха геймовете с разлика - 25:17 и 25:19. В третата част монтанчани диктуваха отново развоя на събитията с минимална разлика от две точки и всичко като че ли отиваше към чиста победа за тях. В този момент, след второто техническо прекъсване, гостите от Добруджа показаха какво е да се бориш до край и "изригнаха". Младите момчета на Мирослав Живков се надигнаха, като успяха със зъби и нокти да вземат гейма с 26:24.

Това им даде стимул за още по-упорита борба, като в четвъртата част бе много оспорвана. Добричлии поведоха с 5:1, но домакините не се оставиха и на свой ред възвърнаха позиции, като поведоха с 8:7. След оспорвана борба добричлии отново сломиха съпротивата на монтанчани и спечелиха и четвъртия гейм с 25:23, като докараха мача до тайбрек. Петата решителна част бе гвоздеят на мача, като и двата тима се "вкопчиха" един в друг, а борбата излезе далеч извън 15-ата точка. В крайна сметка възходът от последните две части, като че ли натежни нещата в полза на добруджанци, те устояха на напрежението и преклониха съперника след 23:21 за крайната победа с 3:2.

Най-полезен за Добруджа стана Велизар Чернокожев с 21 точки (1 блок, 1 ас и 76% ефективност в атака) за победата. За Монтана Минчо Минчев заби 25 точки (1 блок, 1 ас и 74% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)