Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Далас без Ромо до края на сезона

Тони Ромо отпадна от сметките до края на сезона, а Далас (3-8) биха шута на плейофните си илюзии. „Каубоите” се отърваха само с 14:33 от Каролина като до почивката Ромо метна три интерсепшъна, два от които върнати за тъчдаун. В последното разиграване на третата четвърт куотърбекът контузи ключица и тестовете днес ще покажат колко сериозна е контузията му. Ромо вече пропусна седем мача този сезон заради шесторна фрактура на същата кост през септември. Каролина (11-0) пък може да спечелят титлата в НФК Юг още другата неделя.

Филаделфия (4-7) снесоха огромен запъртък и също са на път да гледат плейофите по телевизията. „Орлите” бяха оскубани в Детройт (4-7) и за втори път в рамките на четири дни допуснаха пет тъчдауна по въздух. Този път Матю Стафърд (27 от 38 за 337 ярда) бе под пара, а победата с 45:14 отбеляза вторият най-резултатен мач в историята на „лъвовете” в Деня на благодарността.

Чикаго (5-6) развалиха купона в блатото на „Лембоу фийлд” в нощта, в която „Грийн Бей (7-4) пенсионираха номера на Брет Фарв. Зак Милър и новобранецът Джеръми Ленгфърд отбелязаха по един тъчдаун за победителите, а Роби Гоулд добави 21-ярдов фийлдгол за крайното 13:17. Изходът от мача обаче стана ясен едва 22 секунди преди края, когато на четвърти-даун-за-гол пасът на Арън Роджърс (22 от 43 за 202 ярда и рекордно ниският в кариерата му в домакински мач рейтинг 62.4) бе отбит.