Марсилия излъга Грьонинген в края и е на точка от следващата фаза (видео)

Олимпик Марсилия измъкна много важна победа в домакинството си на Грьонинген от група "F" на Лига Европа. Французите се наложиха с 2:1 на своя "Велодром" и така се изкачиха на второто място, като са само на точка от класиране напред в турнира.

Жорж-Кевин Нкуду даде преднина на марсилци в 28-ата минута, но Хедвигес Мадуро възстанови равенството в 50-ата. Домакините обаче редяха атака след атака и пропуск след пропуск, за да се стигне до 88-ата минута, когато справедливостта възтържествува и Миши Батшуай донесе успеха на своя тим за крайното 2:1.

Така Марсилия събра актив от 9 точки и излезе на второто място, като в последния кръг ще има пряк сблъсък със Слован (Либерец)  за класиране напред и дори точка в Чехия ще е достатъчна на французите. Грьонинген пък остава на дъното с 1 спечелена точка и без никакви шансове.

Олимпик Марсилия - Грьонинген - 2:1
1:0 - Нкуду (28)
1:1 - Мадуро (50)
2:1 - Батшуай (88)