Безгрешният Наполи не пощади и Брюж (видео)

Отборът на Наполи продължава да показва превъзходна форма. Италианският тим записа пета поредна победа от пет мача в Лига Европа. Тази вечер жертвата на момчетата на Маурицио Сари се казваше Клуб Брюж. Белгийците преклониха глава пред противника си с 0:1 на своя стадион след попадение на румънския бранител Влад Кирикеш. В 41-ата минута Кирикеш изпрати топката в мрежата на Брюж с чудесен удар от въздуха след центриране от корнер.

В другия мач от Група "D" Легия (Варшава) се наложи с 1:0 у дома над датския Мидтиланд с гол на Александър Прижович в 35-ата минута. Това бе първа победа за поляците и те запазиха шансове да продължат напред.

Наполи, който тази вечер игра с червени фланелки, е категоричен лидер в класирането в групата с 15 точки, следван от Мидтиланд с 6, а с по 4 точки са Легия и Брюж.

Брюж - Наполи 0:1
0:1 Кирикеш (41)

Легия (Варшава) - Мидтиланд 1:0
1:0 Прижович (35)