Спарта (Прага) ще играе на елиминации след победа над Астерас (видео)

Спарта (Прага) е поредният сигурен участник в елиминационната фаза в Лига Еропа. Тази вечер чехите постигнаха много важна победа с 1:0 над Астерас (Триполис) и този успех гарантира, че отборът продължава напред в турнира.

Единственото попадение в мача падна в 33-ата минута, когато след центриране от корнер Брабец с глава порази вратата на съперника.

В края на мача пък страстите се нажежиха и домакините завършиха срещата с човек по-малко на терена, след като Крейчи получи червен картон в 82-ата минута.

С тази победа Спарта събра актив от 9 точки и няма как да бъде изместен от втората позиция в класирането в групата, тъй като Астерас е 3-ти с едва 4 точки.

Спарта Прага - Астерис Триполис - 1:0
1:0 - Брабец (33)