Минимален успех гарантира 1/16-финал на Шалке 04 (видео)

Отборът на Шалке 04 вече е сигурен участник на 1/16-финал в Лига Европа. Тази вечер "кралскосините" победиха с минималното 1:0 АПОЕЛ (Никозия) и със спечелените три точки вече си гарантираха, че ще играят в турнира и напролет.

Единственото попадение в срещата бе дело на Ерик Максим Чупо-Мотинг в 86-ата минута. Домакините можеха да спечелят и по-убедително, но в 89-ата минута Денис Аого пропусна дузпа.

С тази победа Шалке остава начело в класирането с актив от 11 точки. АПОЕЛ пък остава на дъното с 3 точки и без шанс за продължаване напред.

Шалке 04 - Апоел Никозия - 1:0
1:0 - Чупо Мотинг (86)