Децата на Берое на полуфинал след 12:0

Децата на Берое, родени след 2002 г. се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на БФС, след като отстраниха Янтра 2002 (Габрово). Днес момчетата на Атанас Рибарски разгромиха противника в среща реванш с 12:0 и продължават с общ резултат 18:1.

Двубоят днес бе протоколен след солидната победа в Габрово, но малките „беройци“ отново не оставиха абсолютно никакви шансове на съперника и изиграха мача на пълни обороти.

Първото попадение в срещата бе дело на Божидар Пенчев, който се разписа още в 5-та минута с удар от границата на малкото наказателно поле и пас на Никола Маринов. Шест минути по-късно Маринов удвои резултата, след като получи топката зад гърба на отбраната и преодоля стража на гостите без проблеми. В 19-та минута Христо Христов изведе Маринов и той реализира втория си гол в срещата – 3:0. В 30-та минута отново Никола Маринов регистрира своя хеттрик. Той се разписа с хубав прехвърлящ удар от дистанция – 4:0. Само две минути по-късно Пламен Пенев успя да преодолее половината отбор на Янтра и направи резултата 5:0

През второто полувреме „Берое“ продължиха с превъзходството си на терена и успяха да покачат резултата още в 38-та минута, след гол на Христо Христов – 6:0. След десетина минути последваха нови три бързи гола – в 48-та минута Виктор Ангелов се разписа след удар с глава, а минута по-късно отново Христо Христов отбеляза за 8:0. Деветото попадение бе реализирано отново от Никола Маринов, който вкара четвъртия си гол в 53-та минута. Седем минути по-късно Пламен Пенев реализира за 10:0 с удар от малък ъгъл. Крайният резултат бе оформен след голове на Станимир Тодоров в 64-та минута и страхотен удар от дистанция и на Пеньо Йорданов, който регистрира крайното 12:0 минута преди края.

Така Берое 2002 очаква своя съперник на полуфиналите. Утре са другите два четвъртфинала за Купата на БФС, които са с участие на отбори от школата на Берое. Юношите старша възраст приемат на Изкуствен терен Черно море и имат гол пасив след първия мач – 0:1. Юношите младша гостуват в Коматево на Ботев с аванс от 3:1 след първия двубой. И двете срещи са от 14 ч.