Магия, красота, майсторство! Барса направи Рома на пух и прах (видео)

Носителят на трофея в Шампионската лига Барселона даде сериозна заявка, че ще защити титлата си от миналия сезон. Тази вечер каталунците направиха на пух и прах Рома в домакинството си от група "Е", като се наложиха с 6:1 на "Камп Ноу", а спокойно можеха да спечелят и доста по-убедително. Футболът демонстриран от "червено-сините" бе истинска наслада за окото, а играчите на домакините правеха каквото си искат на терена и мачът бе истински спектакъл. Луис Суарес в 15-ата и 44-ата, Лионел Меси в 18-ата и 60-ата минута, Жерард Пике в 56-ата и Адриано в 77-ата минута отбелязаха головете за успеха на Барса, като така тимът си гарантира, че ще завърши на първото място в своята група и продължава на 1/8-финал. За гостите пък се разписа Един Джеко в последната секунда на двубоя. Рома обаче се нуждаеше от победа днес, за да продължи напред, но сега ще трябва да търси успех в последния си мач срещу БАТЕ.

Барселона стартира мача вихрено и зареди атака след атака. В 4-ата минута Меси отправи удар извън наказателното поле и принуди Войчех Шчесни да показва рефлекс. Три минути след това Неймар бе изведен зад защитата и подаде на Меси, който вкара, но попадението не бе зачетено заради доста спорна засада. В 9-ата минута отново Меси получи перфектен извеждащ пас, но стреля покрай вратата.
Рома показа пробляъск на някаква идея в атака в 13-ата минута, когато Един Джеко получи великолепен пас зад отбраната на домакините, но изстрелът му с глава бе крайно неточен и пропусна великолепна възможност.

За сметка на това Барса реши, че е време за гол и в 15-ата минута след поредната супер атака Неймар изведе Даниел Алвеш с диагонален пас, той пък подаде на непокрития Луис Суарес, който прати топката във вратата за 1:0. Второто попадение за каталунците не закъсня и дойде след само три минути. Уникално разиграване между Неймар, Суарес и Меси изведе аржентинеца зад защитата, а той хладнокръвно прехвърли вратаря за 2:0.

В следващите минути Барселона рязко намали темпото и даде шанс на съперника да вземе глътка въздух. Така Рома опита да изнесе играта в по-предни позиции и Миралем Пянич и Алесандро Флоренци опитаха удари по посока вратата на Тер Щеген, но те бяха блокирани. За сметка на това в 44-ата минута се стигна до едно разбъркване в пеналта на "вълците", топката не бе изчистена добре и стигна до Луис Суарес, който с прекрасно воле доведе нещата до 3:0.

И второто полувреме не бе много по-различно, като още в 50-ата минута Неймар опита далечен изстрел и Шчесни се намеси решително. В 54-ата минута пък Рома сътвори най-добрата си атака в мача, като след хубаво разиграване Яго Фалке бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Тер Щеген.

Барса обаче бързо си върна инициативата и в 56-ата минута последва поредната грандиозна атака, Меси бе изведен в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията за Пике, който направи резултата 4:0. В 60-ата минута дойде и петото попадение за каталунците след нова уникална атака. Неймар получи отляво, пусна за Суарес, който с едно докосване продължи за Меси. Първоначално ударът на аржентинеца бе спасен от Шчесни, но при добавката той не сгреши за 5:0.

След това Неймар направи страхотен пропуск в 70-ата минута, а седем по-късно домакините получиха дузпа, като бразилецът стреля доста несериозно от бялата точка и ударът му бе спасен от Шчесни. За нещастие на гостите обаче кълбото отиде в краката на Адриано, който го промуши във вратата за 6:0.

Рома имаше шанс да направи загубата си малко по-почетна в 82-ата минута, когато също получи дузпа в своя полза, но ударът на Един Джеко бе спасен от Тер Щеген. Вес пак босненецът се реваншира в добавеното време на двубоя, когато успя да се разпише за крайното 6:1.

Барселона - Рома 6:1
1:0 Суарес (15)