БАТЕ и Леверкузен не решиха нищо, но класираха Барса напред (видео)

БАТЕ (Борисов) и Байер (Леверкузен) завършиха 1:1 в среща от Група "Е" на Шампионската лига, с което взаимно си попречиха в битката за второто и третото място. Равенството означава, че първенецът Барселона вече е във фазата на преките елиминации, тъй като няма как да бъде изместен от една от първите две позиции. Тимът от Беларус има 4 точки, а германците са с 5, какъвто е активът и на Рома, който от 21,45 часа гостува на "Камп Ноу". При победа "вълците" също си гарантират излизане от групата.

В последния кръг Байер приема Барселона, докато БАТЕ гостува в Рим, като едва след тези срещи ще се реши всичко.

Иначе тази вечер на "Борисов Арена" мачът мина под контрола на гостите, които повече заслужаваха да спечелят. Те допуснаха "евтин" гол още във 2-ата минута, когато Михаил Гордейчук стреля слабо, но Бернд Лено подцени ситуацията и топката мина между краката му.

До края на полувремето Леверкузен създаде само една опасност, но тя беше най-чистата в двубоя. Буквално в заключителните секунди на тази част Хавиер Ернандес пропусна от 2-3 метра сам срещу вратаря. Малко преди това мексиканецът падна за дузпа, но съдията не се хвана на номера му.

След почивката гостите бяха далеч по-настоятелни, но нямаха никакъв късмет. Карим Белараби и Адмир Мехмеди се отличиха с пропуски, за да се стигне до 68-ата минута, когато швейцарският национал изравни след хубаво подаване на Хакан Чалханоолу.

Най-драматично беше във финалните минути, в които "аспирините" пропиляха две отлични възможности чрез Вендел и Кристоф Крамер. Заради победата си над БАТЕ в първия мач Байер ще има предимство при евентуален равен брой точки в крайното класиране.

БАТЕ - ЛЕВЕРКУЗЕН 1:1
1:0 Гордейчук (2)
1:1 Мехмеди (68)