Ясни са поредните шампиони от турнирите на Interactive Tennis League

Поредните шампиони от веригата по тенис за аматьори Interactive Tennis League станаха ясни, след приключването на 10-я турнир от календара за 2015-а. По традиция състезанието, което се проведе на кортовете на ТК „Про Спорт“, беше разделено на три категории спрямо различните умения на участниците.

В надпреварата при начинаещите (ITL125) до своя първи финал достигнаха Христо Германов и Никола Андонов. С по-смела игра се отличи Андонов, който спечели дебютната си титла след чиста победа с 2:0 сета. В най-масовата категория (ITL250) се записаха 41 състезатели. Купата завоюва Патрик Вълчев, който след колебливи представяния през годината при най-силните от категория ITL500 свали рейтинга си и получи шанс да се съревновава с малко по-неопитни съперници. Той с лекота достигна до трофея, като на финала надигра гръцкия студент Стефанос Димополос.

При най-добрите (ITL500) се получи поредният оспорван и непредвидим турнир, с изключително зрелищни мачове и развръзки. Лидерът в ранглистата Едиз Батран отново на няколко пъти се замеси в драматични срещи и по пътя си към финала постигна две победи след решителен шампионски тайбрек. В спора за титлата той се изправи срещу Асен Георгиев, който с отлични изяви достигна до първия си финал от турнирите на ITL. Това сякаш му даде импулс в началото на срещата и той успя да спечели първия сет. Разчитайки на своя опит и солидна психика Батран постепенно укроти ентусиазма на своя съперник и успя да обърне развоя на срещата и да завоюва втората си титла от шампионата.

Благодарение на този успех Едиз увеличи още повече преднината си в класирането и е сигурен участник във финалния Мастърс на най-добрите 8. Георгиев спечели много важни 300 точки, с които и той запазва, макар и минимални, шансове за участие в заключителния турнир за годината. Борбата за участие в него продължава с последното състезание от календара на ITL Sofia Tour – 11-ят вечерен турнир, който започна на 23 ноември на кортовете на ТК „15:40“ в София. Сигурни участници към момента са първите четирима в класирането Едиз Батран, Никола Милев, Кирил Стоянов и Йордан Пичуров.

намерите нови тенис партньори, чрез специалната опция "Предизвикателство". За повече