Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ръсел Уестбрук донесе победа на Оклахома

Ръсел Уестбрук реализира 31 точки при победата на Оклахома Сити със 117:114 у дома срещу Далас в мач от НБА, игран тази нощ. . Уестбрук, който направи и 11 асистенции, вкара два решителни коша в последните 63 секунди на двубоя.

Серж Ибака завърши с 16 точки, 9 борби за победителите, като се отличи и с ключова намеса в защита в последните секунди преди финалната сирена.

Оклахома Сити прекъсна серията от шест поредни успеха в Лигата за състава на Далас, който имаше преднина в резултата в дълги периоди от мача. Дерон Уилямс отбеляза 20 точки за гостите от щата Тексас.

Ню Орлеанс победи със 122:116 у дома срещу Финикс, а Антъни Дейвис се отличи с 32 точки и 19 борби в актива на Пеликанс. Дейвис вкара решителна тройка само минута преди края на двубоя, а неговият съотборник Райън Андерсън завърши с 29 точки. Ерик Бледсоу се отличи с 29 точки в актива на Сънс.

Брук Лопес вкара 23 точки и овладя 10 борби за победата на Бруклин със 111:101 у дома срещу Бостън. Джарет Джак отбеляза 13 от своите общо 22 точки в четвъртия период на срещата. Айзея Томас и Ейвъри Брадли реализираха по 27 точки за Селтикс.