Нефтохимик надви Верея при U19

Нефтохимик U19 победи като гост Верея (Стара Загора) с 3:1 , в мач от XIV кръг на първенството на Елитна юношеска група до 19 г.

Живко Комелов откри резултата за „шейховете“ в 12-та минута. До края на полувремето момчетата на Венелин Петков създадоха още няколко положения, но не успяха да реализират гол.

Втората част премина с повече атаки и от двата отбора. В 54-та минута, след безупречна триходова комбинация между Радостин Неделчев и Валентин Иванов, Живко Комелов се разписа отново за 2:0. Десет минути по-късно бе отсъдена дузпа в полза на домакините, но Петко Пацов направи чудесно спасяване. Вратарят на Нефтохимик отби още две опасни атаки от своята врата до края на срещата. В 77-ма минута, след перфектна асистенция на завърналия се след продължителна контузия Мартин Иванов, Радостин Неделчев оформи 3:0. В последните 10 минути домакините успяха да отбележат единственото си попадение.