Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Дузпа измъкна Лудогорец 2 в Добрич

Добруджа и вторият отбор на Лудогорец завършиха наравно 1:1 в двубой от 15-ия кръг на „Б” футболната група. „Жълто-зелените” откриха резултата чрез Симеон Иванов в 55-ата минута. Снажният бранител се възползва от отлично центриране от фаул на Кристиян Димитров и с глава насочи топката във вратата на Лудогорец.

Радостта на добруджанци обаче трая 10 минути. Гостите получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Янаки Смирнов – 1:1.
След този мач Добруджа има актив от 10 точки и остава на предпоследното 15-о място във временното класиране.

Старши-треньорът на Добруджа Радостин Димов призна след мача, че отборът трябва да даде всичко от себе си в оставащите два мача до края на година, след което ще бъдат привлечени нови футболисти, най-вече в офанзивен план.

Тежък мач, успяхме да поведем с толкова мъка, защото ни е проблемно вкарването на голове, но допуснахме изравняване от дузпа. Отборът, който повече желаеше победата бе Добруджа, но липсата на вариативност в състава си оказва влияние, заяви след мача Димов.
Той съзря тенденциозност в съдийството и загатна за нещо нередно, което се е случило на почивката между ръководството на Лудогорец и съдиите, но не поясни какво. Може би се опитват да ни влияят психически и ние се подаваме, допълни Димов, цитиран от радио "Добруджа".

ДОБРУДЖА – ЛУДОГОРЕЦ 2  1:1

1:0 Симеон Иванов (55')
1:1 Янаки Смирнов (д.) (66')

Добруджа: Димитър Илиев, Александър Йовчев (82 - Емил Копаранов), Галин Димов, Даниел Генов, Даниел Граматиков, Костадин Ничев, Кристиян Димитров (к), Павел Петков (65 - Петко Цанков), Петър Казаков, Симеон Иванов, Тодор Георгиев
Старши треньор: Радостин Димов

Лудoгорец 2: Георги Аргилашки, Христо Попадийн, Тейнур Марем, Преслав Миленов Петров, Димитър Тодоров, Олег Димитров (к), Антонио Георгиев, Денислав Александров, Ерик Почански (80 - Александър Георгиев), Томас Цвятков (80 - Александър Василев), Янаки Смирнов (95 - Георги Кънчев)
Старши треньор: Веселин Бранимиров

Стадион: „Дружба”, Добрич
Съдия: Георги Игнатов

Жълти картони: Томас Цвятков, Янаки Смирнов (Лудогорец); Даниел Граматиков (Добруджа)