ЦСКА и Славия без загуба при юношите младша

Отборите на ЦСКА и Славия продължават без загуба в софийското градско първенство по волейбол за юноши младша възраст (до 18 години), което е част от държавното първенство на България. И двата отбора оглавяват класирането, като са с три победи и без загубен гейм до момента.

В този кръг ЦСКА отбеляза лесна победа над Левски Бол с 3:0 (25:4 25:9 25:12) в своята зала "Васил Симов". Дерби обаче нямаше, защото "червените", водени от треньора Симеон Симеонов, доминираха напълно. Развоят на първия гейм бе дори шокиращ, като след "сините" отбелязаха едва 4 точки в него. Натрупали солиден аванс, момчетата в червени екипи аплодираха, когато съперниците им запишат точка.

Превъзходството на "армейците" бе във всеки един елемент, а на другия полюс остават "сините", които инкасираха трета загуба. Трябва да се отбележи обаче, че клубът се включи в първенството в тази възрастова група в последния момент и след като бяха останали без деца поради финансови причини и колапс, от клуба сглобяваха състав в движение.

Тимът на Славия също записа категоричен успех срещу представителите на Софийски университет. "Белите" също доминираха изцяло в мача, като не позволиха на съперника да отбележи повече от 14 точки и в трите части на срещата.

В този кръг победа записа и съставът на Хектор, който надигра Септември с 3:0 (25:17, 25:23, 25:22). Тимът на Хектор заема трета позиция с две победи, една загуба и 6 точки.

На четвърто място са волейболистите на Софийски университет с една победа, две загуби и 3 точки. На пето и шесто място са представителите на Септември и Левски Бол без спечелена точка до момента.