Само Бербатов не стига - ПАОК кръгла нула срещу слабак в Гърция

ПАОК с Димитър Бербатов в състава си направи разочароващо 0:0 у дома срещу 12-ия в класирането Панайтоликос в двубой от 11-ия кръг на гръцкия елит. Българският нападател изкара цял мач, беше може би единственият в състава на ниво, но пък направи най-големия пропуск, след като в 80-ата минута не успя да реализира, останал сам срещу вратаря.

Гостите бяха много по-близо до трите точки, след като само за второто полувреме имаха пет чисти ситуации, като в продължението на редовното време техен нападател пропусна едно на едно с вратаря.

За Бербатов това беше завръщане след лекуване на травма, заради която той пропусна няколко седмици. В няколко епизода във втора част феновете на "Тумба" скандираха името на българина, докато в същото време бурно освиркаха тима в края на двете полувремена. Отборът от Солун остава на шеста позиция, на 14 точки от лидера Олимпиакос. През идната седмица - в четвъртък, "орлите" ги очаква важно домакинство на Габала в Лига Европа.

Тимът на Игор Тудор тотално разочарова и стигна само до една 100-процентова ситуация, която Бербо пропусна. През първото полувреме ПАОК сътвори едва две опасни атаки. И в двете бяха замесени Гари Родригес и Бербатов, като първо в 7-ата минута центриране на бившия футболист на Левски беше засечено от Митко, но ударът беше блокиран от бранител на съперника. Аналогичен пробив на Родригес в 32-ата минута завърши с ново подаване в наказателното поле, но там футболист на Панайтоликос отклони, за да не може Бербатов да получи шанс да нанесе шут.

Гостите имаха три много добри възможности и само късметът спаси ПАОК. В 28-ата минута, точно пред дъгата на наказателното поле, халфът Еял Голаса се оказа последна преграда пред играч на Панайтоликос. След това в 38-ата за малко да се стигне до куриозен гол в мрежата на домакините, след като защитник на противника изрита топката от своето наказателно поле и силният вятър така помогна на кълбото, че на отсрещната врата, на поне 80 метра разстояние, Панайотис Гликос трябваше да се хвърля назад, за да не допусне попадение.

Инфарктно пред стража на ПАОК беше и в последната 45-а минута, когато имаше атака на гостите по дясното крило, та се наложи Гликос да изби острото центриране.

Заради това и други грешки на съотборници камерите показаха Димитър Бербатов поне на два пъти да ръкомаха в знак на недоволство. Логично и феновете изпратиха с освирквания любимците си в съблекалнята за почивка.

Втората част започна също с шанс за Панайтоликос, но ударът на нападател на тима излезе в аут.

Около 50-ата минута запалянковците на "Тумба" започнаха да скандират "Бербатов", надявайки се българинът да вкара нужния ред в играта на отбора. Играта се водеше само в половината на гостите, които обаче се защитаваха добре и атакуваха при всяка възможност. До 90-ата минута те бяха организирали само две акции, а след това пропуснаха още три. И всичко това, защото ПАОК тотално загърби играта в защита.

Освен споменатият вече пропуск на българина в 80-ата минута имаше такъв негов и в 87-ата, когато той за малко се размина с топката след центриране от фал, но се сблъска с вратаря на гостите и го контузи.

След сблъсъка с Габала в Лига Европа ПАОК ще гостува на намиращия се в зоната на изпадащите Калони на 30 ноември.

ПАОК - ПАНАЙТОЛИКОС 0:0