Ботев Враца отпадна от АФГ след 2:3 от Партизан

Ботев отпадна в турнира за Аматьорската футболна лига и напусна надпреварата във финала за определяне на представителя на Северозападната "В" АФГ. Врачани отстъпиха с 2:3 при гостуването си на Партизан в Червен бряг, с което не можаха да попаднат в ТОП 4 при аматьорските отбори в България. Решаващ в мача се оказа опитният Десислав Русев, който наказа два пъти гостите. Така Партизан взе сладък реванш, макар и срещу юношите на врачани, за поражението с 0:4, което инкасира в шампионатен мач от Ботев.

Преди почивката двата съперника си размениха по едно попадение. Калоян Тодоров изведе домакините напред в 23-та мин. В 30-та мин. Мартин Димитров изравни за 1:1. Гонитбата в резултата продължи и през втората част, когато паднаха още три попадения. Десислав Русев наказа грешка в отбраната на врачани за 2:1 в 61-та мин., но Любослав Петров върна интригата в мача в 79-та мин. за 2:2. Само 4 минути преди края обаче Десислав Русев беше изпуснат от врачани и оформи крайното 3:2, с което класира Партизан за следващата фаза.

Гостите от Ботев могат да съжаляват за пропуските, които направиха пред вратата на домакините преди почивката. Най-фрапатнтният от тях беше пред Михеаел Парасков, който беше изведен сам срещу стража на Партизан в 8-та мин., но пропусна. Липса на умения и опит попречиха на Петьо Каменов и Любослав Младенов също да се запишат сред реализаторите за гостите.

В този мач наставникът на врачани Ивайло Димитров заложи на следните футболисти: Любослав Стоянов, Георги Влайчовски, Николай Димитров, Пламен Йорданов, Галин Найденов, Любослав Петров, Дилян Димитров /к/, Михаел Парасков, Мартин Димитров, Любослав Младенов и Петьо Каменов.