Локомотив Кубан с нова важна крачка към ТОП 16 в Евролигата (видео)

Локомотив Кубан постигна пета победа в група „С” на Евролигата, след като се наложи при гостуването си на гръцкия гранд Панатинайкос със 77:71 в двубой от VI кръг на груповата фаза в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Малкълм Дилейни беше най-резултатен за руснаците – 23 точки, а Раян Брокхоф и Виктор Клавер добавиха съответно по 16 и 13 точки.

Джеймс Фелдийн вкара 14 точки за детелините”, а Джеймс Гист и Мирослв Радулица завършиха с по 11 точки.

Гостите от Русия стартираха силно срещата и успяха да стигнат до двуцифрен аванс след първите десет минути – 21:10, но през втората четвърт двата отбора си размениха ролите и Панатинайкос започна бързо на топи изоставането си.

На почивката гърците изоставаха само с четири точки – 29:33, в самото начало на второто полувреме Панатинайкос дори успя да стигне до пълен обрат. Оттук до последния съдийски сигнал, лидерството смени притежателя си многократно, а пет минути преди последния съдийски сигнал резултатът бе равен – 61:61. В оставащото време Раян Брокхоф наниза важна тройка, а Клавер се отличи с девет последователни точки и по този начин подсигуриха крайния успех на Локомотив Кубан – 77:71.