Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Брозе Баскетс нанесе първа загуба на Уникаха (видео)

Германският Брозе Баскетс Бамберг поднесе една от изненадите на VI кръг в Евролигата, след като германците се наложиха при домакинството си на непобедения до този момент отбор на Уникаха Малага със 73:53 в двубой от програмата на група “D” в най-авторитетния клубент турнир на Стария континент.

Янис Стрелникс беше най-резултатен за победителите – 14 точки, а Брадли Уонамейкър и Дариус Милър добавиха съответно по 13 и 11 точки.

За испанския гранд нито един баскетболист не успя да запише двуцифрен точков актив, а Герман Габриел, Алберто Диас и Едиун Джаксън завършиха с по 9 точки.

След първата четвърт гостите от Малага имаха преднина от 17:14, но отборът на Брозе Баскетс се активизира през втората четвърт и след отлично представяне в защита и нападение, домакините взеха периода с 26:12 и на почивката имаха двуцифрен аванс – 40:29.

Германците сложиха точка на спора през третата част, когато успяха да ограничат съперника си до само осем отбелзани точки, а разликата продължи да се покачва – 60:37. В заключителните десет минути баскетболистите на Бабмерг намалиха темпото, но това не се отрази на крайния изход на двубоя и последния съдийски сигнал прозвуча при 73:53 в полза на Брозе Баскетс.