Кокала не спря Локо Пд на "Лаута" (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна шеста поредна победа на своя стадион, след като надви с 1:0 Монтана в първи мач от 16-ия кръг на "А" група и вгорчи дебюта на Емил Велев. Единственото попадение бе дело на Димо Бакалов в 74-ата минута с глава. Преди това двата тима имаха сериозни претенции към Георги Давидов, който първо изгони пресилено в 50-ата минута Владимир Мичев от гостите за втори жълт картон, а след това в 68-ата минута извади от наказателното поле нарушение на Христофор Хубчев срещу Илиян Йорданов и вместо дузпа отсъди фаул.

"Смърфовете" вече имат актив от 21 точки, като се изравниха с Черно море, който им гостува другата седмица Гостите пък записаха шесто поредно поражение и вече близо два месеца не са отбелязвали гол в "А" група. За последно това стана срещу Берое при победата с 1:0 на 27-и септември.

Отборът на Велев остана с 12 точки на девето място и ще търсят задължителна победа срещу Пирин на "Огоста".

Преди срещата футболистите от двата тима и зрителите на стадиона с минута мълчания отдадоха почит на жертвите от атентатите в Париж.

Монтана създаде опасна контраатака в 12-ата минута, при която Здравко Лазаров подаде на Иван Минчев, който стреля, но не успя да отбележи. Десет минути след това Емил Гъргоров пропусна с глава. Стефан Велев и Мартин Камбуров на два пъти стреляха опасно, но гол не падна.

Второто полувреме започна с много нерви. Първо домакините искаха втори жълт картон на Хубчев за задържане, а в 50-ата минута такъв бе даден на Мичев, но доста пресилен.
Така Монтана останаха с 10 човека, а Локомотив пусна в игра Илиян Йорданов, който се завърна от Турция и дебютира повторно.

В 69-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Христофор Хубчев срещу Илиян Йорданов, но реферът прецени, че ситуацията е станала извън наказателното поле и отсъди фаул. В 74-ата минута домакините отново претендираха за дузпа, но съдията отсъди ъглов удар. Димо Бакалов засече центрираната от корнер топка и с глава я прати в мрежата на съперника за 1:0. Попадението е негово второ в тази кампания, като първото бе срещу Лудогорец в предното домакинство.

Гостите опитаха да реагират, но с човек по-малко нямаха сили. До края на мача Мартин Камбуров на два пъти и Зоран Балдовалиев имаха възможност да се разпишат, но пропуснаха.

Въпреки това "смърфовете" се реваншираха за отпадането от осминафинал за Купата на България преди няколко седмици от Монтана след изпълнение на дузпи на "Лаута".