Шарапова доближи Русия до триумф във "Фед Къп" (видео)

Русия поведе с 2:1 победи в Прага срещу защитаващия титлата си Чехия на финала на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство за жени. В първия сингъл от втория ден на двубоя за трофея звездата на "Сборная" Мария Шарапова се наложи над най-добрата състезателка на домакините Петра Квитова с 3:6, 6:4, 6:2 след 2:33 часа игра.

Квитова стартира по-добре и реализира пробив още в първия гейм, а след това затвори сета с нов пробив. Двубоят продължи равностойно до 4:4 във втората част, след което Шарапова взе осем от следващите десет гейма, за да триумфира.

Квитова, която допусна едва трета загуба в последните си 26 мача за "Фед Къп", направи цели 37 непредизвикани грешки срещу 22 на съперничката си.

Русия се нуждае от един успех в последните два мача от срещата, за да заслужи трофея за пети път в историята и за първи път след 2008 година.

Вторият сингъл за деня е между Каролина Плишкова и Анастасия Павлюченкова.