Сезонът в мотокроса завърши в Бобошево

При отлична организация и сериозен интерес от страна на публиката завърши 59-ият традиционен мотокрос в Бобошево. 78 пилоти взеха участие в днешните маншове, а към тях се присъединиха и състезатели от Гърция и Македония. Събитието не е част от републиканския календар на родната федерация, но в него участие взимат най-добрите български пилоти.

Над 4 хиляди души проследиха стартовете през днешния ден, като в клас МХ 65 победата извоюва Виктор Бориславов (КТМ), спечелвайки и двата манша. Втори и трети се наредиха представители от Гърция - Мариус Канакис (КТМ) и Димитриус Калата (КТМ). В МХ 85 безапелационно победата и в двата манша спечели Николай Малинов (Кавазаки). Втори в общото подреждане остана Стефан Нейчев (КТМ), а трети Кристиян Иванов (КТМ). В общия старт на пилотите в класове МХ 1 и МХ 2 победата извоюва Иван Петров (КТМ), следван от Любомир Васев (Ямаха) и завършилият на трето място в двата манша Тони Цветков (Ямаха). Зрителите станаха свидетели на тежко падане на Калоян Илиев две минути преди края на състезателното време, с което вторият манш бе прекратен.

Състезателят получи фрактура на крака и беше закаран с линейка до болницата в Благоевград. Въпреки контузията, Калоян се нареди на първо място в общото подреждане в МХ 1, вземайки се под внимание последната обиколка преди червения флаг, когато Илиев водеше колоната. Втори в подреждането се нареди Ивелин Манев също с КТМ, а трети Томислав Томов (Хонда).

В клас МХ имаше най-много заявки за участие, като организаторите ги бяха разделили на две групи. В първата 20-те пилоти, които влязоха по времена от квалификацията, а във втората - останалите. Победата във финал А извоюва Веселин Малинов (Ямаха) пред Юлиян Райчев (Кавазаки) и Павел Павлов (Ямаха). Във финал Б имаше много състезатели от Бобошево и региона. Десетките зрители очакваха с огромен интерес състезанието, като не спряха да окуражават своите роднини и приятели. Стойчо Пилатов (Хонда) триумфира във финал Б, а след него останаха двама бобошевци - Явор Бошиков и Александър Ценов.

След приключването на състезанията всеки един от призьорите получи освен купа за място на почетната стълбичка, по една 3-литрова туба с прочутото бобошевско червено вино, връчена от кмета на общината Крум Маринов. Така беше спазена 59-годишната традиция всеки от призьорите да бъде награден с купа и вино.