Десета поредна победа и нова титла за Вики Томова

Националката на България за "Фед Къп" Виктория Томова спечели турнира по тенис на твърди кортове в гръцкия град Ираклион с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 2 Томова победи на финала четвъртата в схемата Нина Алибалич (Хърватия) с 3:6, 6:3, 6:3 след 2:12 часа игра. 20-годишната софиянка преодоля колебливо начало и от средата на втория сет доминираше. След 2:2 във втората част българката взе седем от следващите осем гейма, за да изравни резултата в сетовете и да поведе с 3:0 в третата част, което се оказа решаващо. Така тя си осигури 12 точки за световната ранглиста и 1568 долара.

Томова е в серия от десет поредни победи, след като през миналата седмица спечели титлата на друг турнир в Ираклион. Софиянката взе и трофея на двойки в петък.