Сър Алекс и Дейвид Бекъм се завърнаха с победа на "Олд Трафорд" в звездно шоу (видео)

Легендарният мениджър на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън и една от най-големите звезди на "червените дяволи" в близката история на клуба Дейвид Бекъм се завърнаха на "Олд Трафорд" с победа, след като техният тим на Великобритания и Ейре победи с 3:1 Останалия свят в благотворителен мач за УНИЦЕФ. Бекъм поведе на терена най-успешния "клас" от школата на Ман Юнайтед - този от 1992 година, триумфирал с требъл през 1999 към победа срещу Останалия свят, в чийто състав личаха имена като Роналдиньо, Луиш Фиго, Кафу, Парк Джи-Сун и Оле Гунар Солскяер. Звездите на Ман Юнайтед от близкото минало изградиха състава на Великобритания и Ейре, който спечели срещата с 3:1.

Пол Скоулс откри резултата след 15-на минути игра, а попадението му донесе щастливи спомени на феновете на "Олд Трафорд" от близкото минало. Дейвид Бекъм центрира от дясното крило по типичен за него начин, а включилият се в атака Скоулс с глава препарира Едвин ван дер Саар за 1:0.

През второто полувреме Майкъл Оуен удвои аванса на Великобритания и Ейре. Нападателят завърши прекрасна комбинация, отново включваща Бекъм и Скоулс. Голдънболс центрира към далечната греда, Скоулс с глава свали топката около точката на дузпата, където връхлитащият Оуен я посрещна с мощен удар, за да прониже влезлия на почивката Ван дер Гоув за 2:0.

Футболистите на Останалия свят се върнаха бързо в мача, като основно действащо лице отново бе бивш футболист на Ман Юнайтед. Дуайт Йорк простреля Дейвид Сиймън за 2:1. В последните минути на срещата феновете на "Олд Трафорд" видяха забележителна смяна. Алекс Фъргюсън извади Бекъм от игра… за да включи в игра Бекъм. Бащата Дейвид Бекъм бе заменен от сина си Бруклин, като 16-годишният младок също носеше екип с №7 на гърба си.

В самия край на срещата Майкъл Оуен оформи резултата на 3:1 с попадение от непосредствена близост. Ашли Коул центрира, Ван дер Гоув изпусна топката и позволи на Оуен да отбележи второто си попадение в срещата. До последния съдиски сигнал Пол Скоулс можеше да отбележи и четвърто попадение за Великобритания и Ейре, но фирменият му удар от далечно разстояние разтресе горната греда на Останалия свят.

ВЕЛИКОБРИТАНИЯ И ЕЙРЕ - ОСТАНАЛИЯ СВЯТ 3:1